Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Aparatamenty, domki, hotele czy pensjonaty – co wybrać podczas urlopu nad morze?

Aparatamenty, domki, hotele czy pensjonaty – co wybrać podczas urlopu nad morze?

Wyjazd nad morze będzie wiązał się z wyborem odpowiedniego noclegu. W zależności od tego, jak dużą grupą jedziecie nad Bałtyk, tak dużego miejsca będzie potrzebować. Rodziny z dziećmi będą bowiem potrzebowały więcej miejsca, niż osoby jeżdżące w pojedynkę, czy w parze. Warto jednak jeszcze przed zabukowaniem danego miejsca pomyśleć nad tym, czego się po nim spodziewa. Czy chce się mieć dużo wygód, widok na morze, a może jeszcze co innego.

Na szczęście nad polskim morzem do wyboru jest naprawdę wiele opcji – poczynając od tanich hosteli, poprzez hotele, domki, pensjonaty czy całe apartamenty do wynajęcia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, dzięki czemu jego wizyta nad pięknym Bałtykiem będzie udana i niezapomniana.

Jaki nocleg wybrać podczas urlopu nad Bałtykiem?

Jak już zostało wspomniane, można wybrać naprawdę z całkiem sporej oferty noclegów nad morzem. W takich miejscowościach, jak Niechorze można spędzić miło czas na wiele sposobów. Najczęściej wybierane są hotele, pensjonaty, apartamenty czy domki. Postaramy się wymienić poszczególne zalety różnych opcji.

Pensjonaty – jest to obiekt hotelowy, który musi mieć minimum siedem pokoi. Takie obiekty są więc bardzo przytulne i mają bardziej rodzinną atmosferę. W takim miejscu z pewnością dobrze będą się czuły rodziny, czy też osoby podróżujące z partnerem. Przeważnie pensjonaty mają swój własny styl, są umieszczone w bardzo ciekawych okolicznościach przyrody i łatwo z nich trafić na plażę, nad morze.

Hotele – chyba najpopularniejsza opcja. Każdy najpierw sprawdza ceny w pokojach hotelowych i ich dostępność. Ogromną zaletą jest zdecydowanie to, że najpopularniejsze obiekty znajdują się naprawdę niedaleko wody. Dodatkowo, przy wyborze opcji All inclusive całe jedzenie ma się wliczone w cenę, co znacznie ułatwia oszczędzanie na miejscu. Ponadto obsługa jest zawsze gotowa na to, aby ci pomóc, doradzić czy na przykład zaoferować wycieczkę, dzięki której poznasz okolice.

Domki – coraz więcej osób decyduje się na to, aby wynająć sobie cały domek, ponieważ ma wtedy całą przestrzeń dla siebie. W domku znajduje się przeważnie więcej pomieszczeń, jest kuchnia, łazienka, kilka pokojów, być może nawet taras. Jest to doskonała opcja dla rodzin, lub dla grupy znajomych, ponieważ wtedy jest to bardzo opłacalne.

Apartamenty – tak samo, jak w przypadku domków. Apartamenty to całe mieszkania do wynajęcia, gdzie znajduje się wiele pokojów, łazienek (często jest więcej niż jedna!) cz różnych, innych udogodnień. Taka opcja, tak samo, jak w przypadku domków, świetnie sprawdza się właśnie dla rodzin, lub dla grupy znajomych osób.

Jak więc widać, każda opcja ma tak naprawdę swoje zalety, jednak jeżeli szuka się dużej ilości miejsca, to można ją znaleźć wyłącznie w apartamentach i w domkach.

Domki w Niechorzu

Domki Baltic Natur Park w Niechorzu

Taras w Baltic Natur Park

Taras w Baltic Natur Park

Wnętrze domku w Baltic Natur Park

Wnętrze domku w Baltic Natur Park

Co wybrać?

Jeżeli zdecydujesz się właśnie na apartament lub domek, to możesz sprawdzić, co do zaoferowania ma Baltic Natur Park, proponujący oba te rozwiązania. Dodatkowo w ośrodku znajduje się cały wachlarz atrakcji, dzięki którym będziesz cały cza mieć co robić. Z kolei jeżeli chodzi o hotele i pensjonaty, to zdecydowanie warto sprawdzać to, jakie mają obłożenie, gdzie się znajdują i czy istnieje opcja All inclusive wraz z  jedzeniem.


Materiały źródłowe: Baltic Natur Park

ul. Łąkowa 14, 72-350 Niechorze
+48 91 444 07 14
info@balticnaturpark.pl