Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Co można robić podczas wyjazdu agroturystycznego? – piesze wędrówki

Co można robić podczas wyjazdu agroturystycznego? – piesze wędrówki

Piesze wędrówki to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu. Powodem dużej popularności tej aktywności jest to, że nie wymaga ona od nas dużych nakładów finansowych, ani szczególnych zdolności sportowych czy też dodatkowego sprzętu.

Sport dla każdego

Wędrować można zarówno po górach jak i dolinach, łąkach, lasach – dlatego jest to też jedna z popularniejszych form aktywnego spędzania czasu, która jest proponowana przez osoby pracujące w ośrodkach agroturystycznych w całej Polsce.

wanderer-505786_640Większość sportów wymaga od nas określonych umiejętności i posiadania specjalnego sprzętu (roweru, nart,  łyżew itd.), w przypadku wędrówek w wyjątkowych sytuacjach nie musimy nawet mieć specjalnych butów! Warto jednak pamiętać, że na trudnych górskich trasach i w zimie warto pomyśleć o specjalnym, chroniącym kostkę obuwiu. Zwykłe obuwie sportowe sprawdzi się jednak doskonale podczas spacerowania po łagodnych górach, a także na terenach malowniczych dolin i podczas spacerów po lesie.

W każdym województwie możemy liczyć na oznaczenia tras do pieszych i górskich wędrówek. Zależnie od miejsca, w którym spędzamy nasze wakacje i jak bardzo intensywnie chcemy wędrować możemy poszukać odpowiedniego do poziomu naszej kondycji fizycznej szlaku.