Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Na urlop do Nowęcina – wypoczynek nad Bałtykiem!

Na urlop do Nowęcina – wypoczynek nad Bałtykiem!

Nowęcin, czyli malutka wieś położona zaledwie trzy kilometry od popularnej latem Łeby to jedno z najlepszych miejsc na spokojny letni wypoczynek. Jeśli nie przepadasz za tłumami turystów kręcącymi się w pobliżu hotelu przez cały dzień i oczekujesz od swojego urlopu odrobiny spokoju, Nowęcin zaprasza gości z otwartymi ramionami. To właśnie tu zaznasz spokoju, którego oczekujesz, a przy okazji pozwiedzasz okolicę i dotrzesz do miejsc wartych zwiedzania. Co wypadałoby zobaczyć będąc w Nowęcinie?

Lokalne uroki

Zanim wybierzemy się na spacer w kierunku pełnej turystycznych atrakcji Łeby, zatrzymajmy się na chwilę na terenie Nowęcina. Pałac, który obecnie służy jako hotel dla turystów, stadnina koni, malownicza okolica – wszystko, czego możesz oczekiwać od relaksującego wypoczynku masz tu na wyciągnięcie ręki. Sama miejscowość położona jest nad jeziorem Sarbsko, w otoczeniu rezerwatu Mierzeja Sarbska. Wykorzystaj to, spacerując wzdłuż urokliwych widoków słońca zachodzącego nad jeziorem i podziwiaj rysujący się w oddali zarys zamku. W ciągu dnia jezioro jest z kolei wspaniałym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Na jego wybrzeżu znajdziesz między innymi wypożyczalnię kajaków, rowerów wodnych i łodzi. Jeśli czujesz się szczególnie odważnie, spróbuj swoich sił w windsurfingu.

W drodze do Łeby

Choć oczywiście lokalnym urokom nie oprze się żaden wczasowicz, większość z nich z pewnością postanowi odwiedzić również pobliską Łebę. Już w drodze do miasta można napotkać ciekawe atrakcje warte odwiedzenia. Wśród nich między innymi Słowiński Rezerwat Biosfery, leżący na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego i chroniący osobliwe twory naturalne, takie jak ruchome wydmy czy duże płytkie jeziora przybrzeżne. Wizyta w rezerwacie to z pewnością gratka dla tych, którzy uwielbiają podczas wypoczynku nad morzem spokój połączony ze spacerami wśród urokliwej natury. Na Mierzei Łebskiej znajduje się największy w Polsce obszar wydmowy, którego powierzchnia wynosi około 500 ha, a wydmy potrafią osiągać tu wysokość ponad 30 metrów. Takiego widoku z pewnością nie możesz przegapić decydując się na wypoczynek w Nowęcinie.

Wypoczynek nad Bałtykiem nie obyłby się bez spacerów i odpoczynku na plaży. Mówi się, że Łeba może pochwalić się jednymi z najpiękniejszych plaż w Polsce, pełnych miękkiego i bardzo drobnego piasku który przyjemnie grzeje stopy podczas spacerów. Oddaj się prawdziwemu klimatowi nadmorskiemu i powdychaj bogatego w sól i jod powietrza, które pozytywnie wpłynie na odporność twojego organizmu. W końcu urlop i wypoczynek powinny sprzyjać zdrowiu!

Atrakcje wodne

Port jachtowy Marina Łeba to z kolei pierwsze tego typu kompleksowe przedsięwzięcie na polskim wybrzeżu. Łebska marina jest w stanie przyjąć dziś ponad 120 jednostek, w tym także okazałych jachtów żaglowych i motorowych. Osoby uwielbiające tego typu widoki powinny z pewnością udać się na spacer po pomostach i ścieżkach wokół mariny, podziwiając lokalną flotę.

Dzieci docenią z kolei Park Rekreacyjno-Edukacyjny w Sarbsku – „Sea Park”. To tu podziwiać można ciekawe gatunki zwierząt morskich. Park oddalony od Łeby o niecałe 8 kilometrów jest zdecydowanie miejscem wartym odwiedzenia. To pierwszy i jedyny tego typu park w Polsce – w jego basenach można podziwiać między innymi foki szare oraz kotiki południowoamerykańskie. Przygotowane przez park atrakcje to między innymi możliwość obserwacji pory karmienia fok i kotików, treningi zwierząt oraz niesamowite Prehistoryczne Oceanarium 3D wraz z kinem 5D.