Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Spanie pod chmurką, czyli z noclegami za pan brat

Spanie pod chmurką, czyli z noclegami za pan brat

Wyprawy na wieś to cel wielu osób, które uwielbiają turystykę. Miejscowości, które koncentrują się na zwabieniu turystów w celach agroturystycznych cały czas odnotowują zyski, zaś samych chętnych na wiejską przygodę przybywa.

Wielkopolski Wilczyn – czy tam warto zamówić noclegi?

Pojęcie agroturystyki w rzeczywistości nieustannie zmienia się. Istnieją obiekty, które zapewniają przybyłym prawdziwe oblicze turystyki, mogą więc oni brać udział w codziennych pracach – takich jak oranie pola, dojenie krów, czy doglądanie zwierząt gospodarczych. Pewien odsetek gospodarstw koncentruje się jednak na zapewnieniu gościom ciekawych wrażeń poprzez zabawę – organizowane są huczne biesiady, imprezy, czy polowania. Inne miejscowości stawiają na nocowanie gości. Noclegi Wilczyn skutecznie przyciągają gości także swoim położeniem – warto zauważyć, że zdecydowanie większa ilość osób wybiera wsie, które w okolicy oferują wypoczynek nad rzeką, jeziorem, stawem, czy w pobliżu atrakcyjnych naturalnych form przyrody, takich jak wzgórza, doliny itd.

Zimne noce a noclegi – czy potrzebujesz śpiwora?

Zapewnienie gościom atrakcji może być wyzwaniem dla nowych właścicieli gospodarstw agroturystycznych, trudno od razu rozpoznać potrzeby turystów, a jeszcze trudniej wypełnić oczekiwania tych, którzy na wsi w celach turystycznych są już nie pierwszy raz. Agroturystyka to doskonała odskocznia od miejskiego rytmu życia, tylko podczas wizyty na wsi możemy odetchnąć świeżym powietrzem, odżywiać się tylko tradycyjnie produkowanym pożywieniem, a także odpocząć w cieniu jabłoni czy gruszy.