Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Wyjazd dla dwojga na stok

Wyjazd dla dwojga na stok

Celebrując kolejne rocznice  – czy to związku, czy małżeństwa, wielu z nas zastanawia się, gdzie tym razem wybrać się z tej okazji.  

Podobne pytanie pojawia się w dniu walentynek, w trakcie różnego rodzaju świąt czy innych, niekiedy osobistych dat. Klasyczne rozwiązania, które nudzą się po wielokrotnym ich powtórzeniu, po prostu przestają cieszyć i bawić. Co zatem zrobić w tej sytuacji?

 

 

Klasyczne i nieco bardziej oryginalne celebrowanie rocznic

Kolacja w restauracji, wypad na ciekawy film do kina? To wszystko już było. Ile lat z rzędu można przecież powtarzać to samo? Kreatywne i oryginalne pary, wymyślają więc coraz to nowe miejsca, atrakcje i rozrywki. Zastanawiają się, jak tym razem w nieszablonowy sposób mogliby uczcić swoją rocznicę.

W takich momentach do głowy najczęściej wpada pomysł krótkiego wyjazdu. Nic dziwnego. Oderwanie od codziennych obowiązków, zmiana otoczenia i nowo poznane osoby – to wszystko kusi. Pary najczęściej stawiają na morze, pobyt w SPA lub pobliskie jeziora. Co jednak, jeśli rocznica przypada w okresie zimowym lub podobnie jak walentynki w samym środku lutego?

szkółka narciarska szczyrk

Mroźne miesiące nasuwają tylko jedno skojarzenie – góry. Nie ma przecież nic lepszego, niż ośnieżone stoki, grzańce i odpoczynek przy kominku w zimowy wieczór. Jeśli i Ty wpadłeś z drugą połówką na taki pomysł, ale martwicie się brakiem jakiejkolwiek wiedzy i praktyki w zakresie szusowania po stokach – spokojnie.

W nowoczesnych i nastawionych na podobnych wam turystów, prężnie funkcjonują szkółki, które uczą jazdy na nartach od samych podstaw.

Wyjazd dla dwojga na stok

Przechodząc jednak do meritum… Jak to wygląda w praktyce? Wiemy już, że romantyczny wyjazd może się odbyć również na stoku. Ale czy aby na pewno jest to dobry pomysł nie tylko dla miłośników nart? Oczywiście, że tak!

Odpowiednio wykwalifikowani instruktorzy uczą bowiem swoich kursantów od samych postaw. Jeśli zatem nigdy nie mieliście na nogach nart i boicie się, że w tym wieku już niczego się nie nauczycie – bez obaw.

Wspomniana szkółka działa w naprawdę profesjonalny sposób. Dla początkujących prowadzi wyłącznie zajęcia indywidualne. Dopiero osoby, które mogą pochwalić się poziomem średnio zaawansowanym i wyższym zapraszane są na szkolenia grupowe. Przy czym takie zespoły liczą nie więcej, niż 4-5 osób. Takie podejście daje większą koncentrację na klientach, co przekłada się na lepsze ich przygotowanie. Osoby niepewne siebie, krępujące się przed innymi – na pewno to docenią.

Dodatkowe możliwości

narty szczyrk

 

 Jeśli macie już podstawy, fachowiec pomoże podnieść wasze kwalifikacje i doszlifować technikę. Szkolenie zakończone państwowym egzaminem PZN dało mu w końcu ogrom wiedzy – zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Wie zatem, jak podejść do początkującego narciarza i w jaki sposób pomóc mu przełamać strach, a czasami i pewną niekoordynację.

Romantyczny wyjazd w góry, połączony z nauką jazdy na nartach w takim otoczeniu może więc okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko uczcicie waszą miłość, ale i nauczycie się nowej rzeczy. Być może takiej, do której zapragniecie wracać do sezon.