Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Wyjazdy narciarskie do Włoch i Austrii

Wyjazdy narciarskie do Włoch i Austrii

Od kilku lat można zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania jazdą na nartach w Polsce. Coraz więcej osób uprawia ten sport aktywnie i to z całą rodziną, podczas regularnych wyjazdów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie nie tylko polskie góry, w których sezon na jazdę jest stosunkowo krótki, ale również wyjazdy w Alpy. Polacy coraz częściej zamiast rodzimych stron wybierają zimowe szaleństwo w Austrii oraz we Włoszech, gdzie zima na stokach trwa znacznie dłużej.

Dlaczego warto wyjechać na narty w Alpy?

Fakt, że góry w Polsce są piękne, nie ulega wątpliwości. Zarówno Karkonosze, jak i Tatry oraz Góry Izerskie czy Sudety to miejsca niezwykle urokliwe. Pasma górskie mają zróżnicowany poziom, co umożliwia łączenie wypraw po szlakach turystycznych z jazdą na profesjonalnie przygotowanych stokach, o odpowiednim poziomie naśnieżenia. Leśne otoczenie idealnie sprawdza się podczas jazdy na nartach biegowych. Jedyną wadą polskich gór dla miłośników narciarstwa jest fakt, że sezon trwa tutaj niesamowicie krótko.

Nie zawsze idzie zgrać z nim urlopowe plany. Ponadto w polskich górach pogoda bywa bardzo kapryśna. Opady śniegu lub deszczu, niskie temperatury oraz silny wiatr często bardzo utrudniają szusowanie po ośnieżonych stokach oraz czerpanie radości z jazdy. Dlatego właśnie warto zdecydować się na wyjazd w Alpy.

nauka jazdy na nartach

Warto wybrać się na narty do Austrii lub Włoch, gdzie sezon jest o wiele dłuższy.

Narty we Włoszech lub Austrii to idealna opcja dla tych, którzy chcą jak najdłużej cieszyć się sezonem narciarskim. Ze względu na zupełnie inny klimat, w tych górach jazda na nartach jest możliwa przez znacznie dłuższy czas niż w przypadku polskich gór.mMieszkańcy naszego kraju bardzo często decydują się na wyjazd pod koniec ferii zimowych lub nawet wczesną wiosną do któregoś z tych krajów, aby cieszyć się białym szaleństwem z całą rodziną.

Włochy i Austria oraz część Alp, która znajduje się na ich terenie, jest w optymalnej odległości od naszego kraju. Zapewnia dobrą pogodę na stoku, optymalną temperaturę oraz przyjemne słońce, a także idealne warunki do jeżdżenia na nartach przez całe dnie. Jest to idealna opcja dla wszystkich, którzy nie mogą wyjechać w góry w styczniu lub na początku lutego oraz dla tych, którzy chcą mieć okazję pojeździć na nartach w sezonie więcej niż raz.

Narty – wyjątkowy sport dla każdego

Szaleństwo narciarskie w Polsce wciąż przybiera na sile. Polacy coraz chętniej decydują się na aktywne spędzanie wolnego czasu i dlatego właśnie, zamiast uciekać w ciepłe kraje, to decydują się na spędzenie przerwy świątecznej, ferii zimowych lub wczesnej wiosny na stoku narciarskim. Ze względu na ograniczone warunki w Polsce, wiele osób wybiera wyjazd za granicę. Największą popularnością cieszą się Włochy oraz Austria, ale nie tylko. Wiele osób wyjeżdża do Szwajcarii, Francji oraz Czech, aby cieszyć się idealną pogodą oraz świetnie przygotowanymi stokami i ich infrastrukturą.

Narty to idealny sport dla każdego. Można rozpocząć naukę w każdym wieku. Jest to dyscyplina, która budzi zainteresowanie i sportowy zapał zarówno u dzieci i nastolatków, jak i u osób dorosłych, a nawet nieco starszych! Dołącz do coraz szerszego grona miłośników tego sportu i już teraz znajdź odpowiedni dla siebie i swojej rodziny lub przyjaciół wyjazd w Alpy, na którym podszkolić swoje umiejętności narciarskie lub nauczycie się podstaw.