Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Z rodziną do Szklarskiej Poręby – Jak spędzić czas z dziećmi?

Z rodziną do Szklarskiej Poręby – Jak spędzić czas z dziećmi?

Wakacje z dziećmi, to nie lada wyzwanie. Powinni być one bowiem zaplanowane w ten sposób, by wypoczynkowi mogli oddać się zarówno rodzice, jak i młodsi uczestnicy wyprawy. A jak wiadomo, ci drudzy odpoczywają w ruchu. Dzieciom potrzebne są w końcu rozrywki!
Na szczęście w Polsce istnieje wiele miejsc, w których nasze pociechy będą świetnie się bawić. Na kierunek letniego wypoczynku obrać możemy na przykład Szklarską Porębę. Jako dorośli ciekawie spędzimy tam czas, a i naszym dzieciom będziemy w stanie zapewnić moc rozrywek.

Jak spędzić czas z dziećmi w Szklarskiej Porębie?

Pierwszą atrakcją, którą możemy pokazać dzieciom jest Dinopark, czyli Park Dinozaurów schowany w lesie. Przechadzając się po nim naszym oczom ukazują się modele gadów, które albo zerkają zza drzew, albo oddają się pojedynkowi na skałach. Szczególne wrażenie robią gatunki roślinożerne, które swoją wielkością wzbudzają w malcach prawdziwe wrażenie. Poza tym przy każdym okazanym modelu stoją też tablice informacyjne. Z nich możemy dowiedzieć się ile w rzeczywistości ważył i mierzył konkretny dinozaur. Poza gadami, w parku znaleźć można też piaskownice, gdzie najmłodsi szukają zakopanego szkieletu. Na dużym obszarze znajdują się również miejsca do płukania prowizorycznego złota, a także uwielbiane przez dzieci dmuchańce czy dinokolejka. W cenie biletu obejrzeć można również specjalnie przygotowany pokaz.
Kolejnym miejscem do którego możemy udać się z dziećmi jest Ogród Ducha Gór. Po jego terenie prowadzą liczne ścieżki, którymi dojść można do małych, zabawnych chatek. Na przykład domku zielarki, który posiada pięterko. Na obszarze znajduje się zresztą Dom Wodnika z kołem młyńskim i chata zabawnego skrzata. Co więcej funkcjonuje również Szlak Ducha Gór, na którym dzieci mogą zbierać znaki w księdze skarbów, a w rezultacie uzyskać certyfikat „Odkrywcy Szklarskiej Poręby”.

góry
W samym sercu Szklarskiej Poręby znajduje się natomiast Park Rozrywki Espanada. Udając się tam możemy razem z dziećmi skorzystać z przejażdżki na kolejce górskiej. Stan nieważkości osiągniemy natomiast na wieży emocji. Dla spokojniejszych, ciekawą atrakcją będą z kolei elektryczne samochodziki i byk – symulator, którego można ujeżdżać. W parku znajduje się również interaktywna wystawa klocków Lego. Niesamowite budowle i modele stworzone na jej potrzeby zachwycają każdego malca.
Gdy chcemy jednak, by dzieci z wycieczki wyniosły co nieco historycznej wiedzy, warto zabrać je do osady pod nazwą Żelazny Tygiel. Jest to skansen odtworzeniowy, który ukazuje życie XVI-wiecznych osadników. Z racji tego, że na jego terenie nie znajdują się żadne zabytki, a jedynie stworzone na potrzeby atrakcji przedmioty i budowle – wszystkiego można dotykać i spróbować. Przewodnik zaprasza więc do kręcenia korbą i próby obróbki drewna.

Wakacje w Szklarskiej Porębie – gdzie się zatrzymać?

Jak widać, Szklarska Poręba może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli poszukujemy miejsca atrakcyjnego dla naszych dzieci. Jednak o tym czy wakacje będą w stu procentach udane, decyduje również miejsce, w którym zamierzamy zarezerwować nocleg.
Możemy zrobić to między innymi na stronie internetowej ośrodka domków rekreacyjnych Trzy Kultury – Złoty Widok. Urokliwie położone domki dają dużo swobody i miejsca do zabawy. Gdy w czasie wycieczki zastanie nas zatem deszcz lub będziemy chcieli odpocząć, zapewniona przestrzeń da komfort nie tylko nam, ale i naszym dzieciom.