Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Zarezerwuj weekend na pobyt w Kudowie-Zdroju

Zarezerwuj weekend na pobyt w Kudowie-Zdroju

Wakacje zawsze zbyt szybko się kończą. Niestety ze względu na pracę i inne obowiązki często trudno pozwolić sobie na więcej niż jeden dłuższy urlop w roku. Jednakże ratunkiem przed zmęczeniem może okazać się wyjazd na weekend. Doskonałym miejscem na krótki wypoczynek z rodziną lub przyjaciółmi jest Kudowa-Zdrój. To naprawdę wyjątkowe miejsce, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, ale jednocześnie gwarantuje spokój i ciszę. Jakie atrakcje czekają na Ciebie w tej miejscowości i dlaczego warto ją odwiedzić? Gdzie zarezerwować nocleg i jak zaplanować cały pobyt, aby zobaczyć ciekawe miejsca oraz odpocząć? Podpowiadamy!

Uzdrowisko z ciekawymi atrakcjami dla każdego

Kudowa-Zdrój to miasto położone w województwie dolnośląskim, w Górach Stołowych. Jest to niezwykle malownicza miejscowość, która zachwyca niesamowitą przyrodą oraz licznymi atrakcjami. Kudowa-Zdrój znana jest przede wszystkim jako uzdrowisko. Na miejscu znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie można skosztować napoju o bardzo bogatej zawartości minerałów, doskonałej jonizacji i odpowiedniej temperaturze oraz innych parametrach, które sprawiają, że wody te wykazują właściwości prozdrowotne. Na miejscu warto odwiedzić źródło Moniuszki, które jest najmłodsze i najgłębsze ze wszystkich, a także starsze źródła, które tryskają z niewielkiej głębokości i mają stosunkowo płytkie ujęcia, czyli Śniadecki oraz Marchlewski. Można tam nie tylko poddać się kuracji pitnej, ale także kąpielom mineralnym oraz spróbować wyjątkowych suchych kąpieli kwasowęglowych. W okolicy źródeł znajduje się Park Zdrojowy, który jest bardzo okazały i zachwyca piękną architekturą oraz roślinnością. Kolory oraz układ sprawiają, że jest to świetne miejsce na odpoczynek i romantyczny spacer z ukochaną osobą lub w rodzinnym gronie.
Poza uzdrowiskową częścią Kudowa-Zdrój zapewnia również inne atrakcje dla turystów. Po pierwsze jest to naprawdę przepiękne miasto z ciekawą architekturą oraz z naprawdę klimatycznymi szlakami turystycznymi, które zachwycają bujną przyrodą i pięknymi widokami. W okolicy na miłośników zadziwiających krajobrazów czekają Błędne Skały czy też Szczeliniec Wielki, Park Narodowy Gór Stołowych, a także trasy górskie o różnym poziomie trudności. Miłośnicy ciekawych zabytków na pewno chętnie odwiedzą Ruchomą Szopkę oraz Muzeum Żaby. Czeka tam również Muzeum Kultury Ludowej, Szlak Ginących Zawodów oraz skansen z dawnymi narzędziami. Ponadto warto nie omijać intrygującej Kaplicy Czaszek. Dla dzieci na pewno ciekawą propozycją będzie Muzeum Zabawek Bajka oraz liczne parki rozrywki, a także park linowy. Szeroki wybór różnego rodzaju atrakcji sprawia, że w Kudowie-Zdroju każdy znajdzie coś dla siebie. Poza licznymi atrakcjami na turystów czeka tutaj spokój i możliwość odpoczynku w atrakcyjnych warunkach przyrodniczych. Kudowa-Zdrój to idealne miejsce na weekendowy wyjazd w celu uzupełnienia energii, która na pewno będzie przydatna podczas realizowania kolejnych wyzwań w życiu zawodowym i prywatnym.

Kudowa-Zdrój

Do willi Sanssouci-Dauc możesz wybrać się również ze swoim pupilem. W kurorcie zwierzęta domowe są mile widziane.

Wybierz klimatyczny nocleg w malowniczej okolicy

Podczas wyjazdu na weekendowy urlop nie tylko atrakcje są ważne. Podstawa jest oczywiście nocleg w odpowiednim miejscu. Dobrym wyborem będzie udanie się do kurortu w malowniczej okolicy, gdzie będziesz mógł odpocząć oraz rozkoszować się naprawdę pięknymi widokami i mieć na wyciągnięcie ręki wszystkie ciekawe atrakcje. W kurorcie Agnes w Kudowie-Zdroju możesz liczyć na komfortowe warunki noclegowe, wyżywienie z możliwością skosztowania lokalnej kuchni oraz liczne atrakcje na miejscu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Sprawdź ich ofertę i już teraz zarezerwuj wybrany apartament na weekendowy pobyt dla Ciebie i Twojej rodziny lub przyjaciół albo wybierz się na romantyczny wyjazd w góry tylko we dwoje.