Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

5 zalet imprez w rodzinnym gronie

5 zalet imprez w rodzinnym gronie

Imprezy rodzinne to często jedyna okazja, by zobaczyć się z najbliższymi. Coraz większa bieganina w codziennym życiu sprawia, że dopiero przy takim spotkaniu uświadamiamy sobie, że nie wiemy co słychać u siostry czy brata. Spotkania z rodziną to nie tylko drętwe pogaduszki o pogodzie i dociekliwe pytania o ślub i dzieci. Warto zatem wiedzieć, jak wiele zalet może mieć imprezowanie w rodzinnym gronie.

Odświeżenie relacji z rodziną

Tak dawno nie widziałaś swojej kuzynki, że nie byłaś w stanie jej na początku rozpoznać. Impreza rodzinna to doskonała okazja, by spotkać się nie tylko z najbliższą rodziną, lecz także odświeżyć relacje z dawno niewidzianymi wujkami, ciotkami czy kuzynami. Przypomnisz sobie zabawne historie z dzieciństwa i dowiesz się co nowego słychać u poszczególnych osób. Rodzinne  zjazdy są coraz częściej wypierane ze względu na ryzyko różnych niesnasek przy stole. By tego uniknąć, możecie wprowadzić pewne zasady- możecie np. zawczasu ustalić, że nie poruszacie tematów, w których łatwo o kłótnie, np. religia czy polityka, i nie naruszacie nawzajem swojej prywatności pytaniami o sprawy osobiste.

Stworzenie tzw. giełdy pomysłów

Niektórzy w rodzinie mają podobne zainteresowania do Twoich? Twój kuzyn zna kogoś, kto pomoże Ci rozkręcić własną działalność? Impreza rodzinna to czasem idealna okazja ku temu, by wymienić się najciekawszymi ideami i być może nawet uzyskać realną pomoc od innych. Aby jednak tak było, musisz mieć pewność, że otaczają Cię osoby o umysłach otwartych na świeżą ideę. W przeciwnym razie zachowaj swoje szalone pomysły dla siebie.

Oderwanie się od codzienności

Pamiętaj, spotkanie w większym gronie rodzinnym to nie pogaduszki z przyjaciółką. Postaraj się nie opowiadać o kłopotach w pracy lub niemiłej wizycie u lekarza. Takie wynurzenia bardzo psują atmosferę i zachęcają innych do opowiadania o kolejnych kłopotach. Spróbujcie podczas rodzinnego spotkania wyciągnąć z życia jak najwięcej pozytywnych sytuacji, o których można swobodnie opowiedzieć przy stole. Pozwala to spojrzeć na siebie nawzajem nieco bardziej przychylnym okiem. Kto wie, może nieco bardziej polubisz siostrę mamy, jeśli tylko okaże się, że jednak ma poczucie humoru.

impreza rodzinna

Najlepszą imprezę rodzinną zorganizujesz w Hotelu Jasek Premium we Wrocławiu!

Impreza rodzinna nie musi odbywać się w domu

Nie jest regułą to, że musicie ograniczać się do zasiadania przy domowym stole lub ewentualnie rozstawić się na podwórku. Możecie wynająć salę, zamówić DJ-a i może nawet trochę potańczyć. Warto uwzględnić upodobania muzyczne przedstawicieli wszystkich pokoleń w rodzinie i przepleść najnowsze utwory muzyczne kawałkami z nieco starszej epoki. Przy nich też można się dobrze bawić, a poza tym miło jest zobaczyć uśmiech na twarzy mamy, kiedy przypomni sobie dyskoteki z młodości. Może to być doskonały pomysł na większą integrację z rodziną.

Szybki kurs dla rodziny

Jeśli nie macie zbytnio ochoty na siedzenie przy rodzinnym stole, warto pomyśleć o nauczeniu siebie nawzajem jakiejś nowej umiejętności. Siostra chodzi na kurs tańca? Zachęć ją, by pokazała wam wszystkim pewien prosty układ. Dziadek jest lokalnym mistrzem szachownicy? Niech nauczy was grać i zdradzi niektóre swoje tricki. Brat jest zapalonym muzykiem? Może trochę wam opowie o swojej pasji. Rodzina może być wbrew pozorom kopalnią wiedzy. Warto z tego korzystać, ile się da. Kto wie, może dzięki nim odkryjesz w sobie nowe zainteresowania?