Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Agroturystyka dla dzieci

Agroturystyka dla dzieci

Agroturystyka stała się bardzo popularna nie tylko jako miejsce odpoczynku dla osób dorosłych, czy jako cel wakacyjny całych rodzin, ale również jako forma edukacyjna dla dzieci, szczególnie tych żyjących w miastach.

Edukacja przez obserwację

Życie w mieście nie pozwala na zbyt częste kontakty ludzi ze zwierzętami, dlatego też małe dzieci żyjące w dużych miastach, rzadko wiedzą jak wyglądają zwierzęta gospodarskie. Aby zapobiegać ignorancji dzieci w temacie życia zwierząt i ich wyglądu (łatwiej zobaczyć w mieście plakat z okapi czy żyrafą niż mieć kontakt z kozą lub owcą), coraz popularniejsze stały się wycieczki do zagród agroturystycznych. W miejscach takich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mają okazje zobaczyć zwierzęta takie jak, np. kozy, owce, gęsi, kaczki, świnie, czasem także krowy i konie.

Bardzo prężnie rozwija się ten zakres agroturystyki przy-miastowej odpowiedzialnej za edukację dzieci i oferujący możliwość poznania rozmaitych czynności gospodarskich takich jak np. dojenie kóz, zbieranie jaj kurzych, strzyżenie owiec. Dzięki takim zajęciom w zagrodach agroturystycznych dzieci mają okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie na wsi i poznać najbardziej powszechne czynności gospodarskie.Jeden Komentarz

  1. Ostatnio moje dziecko miało taki wyjazd edukacyjny z przedszkola. Wróciło niesamowicie podekscytowane, polecam takie wyjazdy dla wszystkich rodziców z małymi dziećmi. :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.