Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Co można robić podczas wyjazdów agroturystycznych? – jazda konna

Co można robić podczas wyjazdów agroturystycznych? – jazda konna

Spędzanie czasu wolnego lub weekendów w ośrodkach agroturystycznych jest alternatywą dla spędzania czasu w mieście. Z uwagi na wysoki poziom stresu mieszkańcom miast zalecane jest przebywanie na świeżym powietrzu i uprawianie dużej ilości sportów. Wysiłek fizyczny sprzyja odpoczynkowi mentalnemu i pomaga się wyciszyć.

Co można robić na wyjeździe agroturystycznym?

Jednym z najciekawszych i najbardziej powszechnych form aktywności proponowanych przez rozliczne gospodarstwa agroturystyczne jest jazda konna. Jest to bardzo ciekawa forma aktywności, wymagająca od nas zaufania zwierzęciu i pokonywaniu własnych obaw związanych z kontaktami ze zwierzętami (obawa przed zwierzętami jest coraz powszechniejszym lękiem mieszkańców dużych miast!)

woman-403610_640Warto pamiętać, że konie wykorzystywane są w ramach hipoterapii (specjalnej formie rehabilitacji psycho-ruchowej) i ich zbawienny wpływ na ludzką psychikę został udowodniony naukowo! Osoby początkujące często rozpoczynają jazdę od tak zwanej „jazdy na lonży”, czyli na specjalnym długim sznurze, który łączy konia i instruktora. Dzięki takiemu początkowemu kontaktowi człowieka i konia, nie ma obaw, że zwierzę się spłoszy lub też że poniesie jeźdźca. Na grzbiecie konia musimy poddać się delikatnemu kołysaniu jego ciała, które w bardzo przyjemny sposób koi nerwy i działa pozytywnie na prawidłową postawę ciała człowieka.

Jazda konna dla zaawansowanych

Dla zaawansowanych jeźdźców świetną formą rozrywki i spędzania czasu na wolnym powietrzu będą wyjazdy konne po terenach w pobliżu agroturystyki. Takie jazdy w terenie sprzyjają odprężeniu nie tylko z uwagi na nawiązywanie relacji z koniem, ale także z uwagi na atrakcyjne dla oka krajobrazy, które możemy podziwiać z końskiego grzbietu.

Zachęcamy do skorzystania z tej formy aktywności podczas wyjazdu do ośrodka agroturystycznego lub poszukania najbliższej stadniny w pobliżu miejsca Państwa zamieszkania!Jeden Komentarz

  1. Bardzo lubię jeździć konno. Nie byłem nigdy na wyjeździe agroturystycznym, ale polecam każdemu jazdy konne w terenie. Niezapomniane przeżycia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.