Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Czym się różni mieszkanie od apartamentu?

Czym się różni mieszkanie od apartamentu?

Apartamenty to temat, który nas bardzo nurtuje. Bardzo często zastanawiamy się z czym tak naprawdę apartamenty nam się kojarzą. Mnie osobiście apartamenty kojarzą się z czymś nowoczesnym oraz z czymś co dużo kosztuje i jest niezwykle funkcjonalne. Wielu osobom chyba w identyczny sposób właśnie apartamenty się kojarzą. A czy zastanawialiście się kiedyś czym różni się apartament od zwykłego mieszkania?

W zasadzie to kilka bardzo prostych zasad pomoże nam określić czy dana nieruchomość jest zwykłym mieszkaniem czy też może być nazywana apartamentowcem. Jeśli chodzi o apartamenty to zaczęły się one pojawiać w Polsce pod koniec samych lat dziewięćdziesiątych. W zasadzie to już wtedy ceny apartamentów były już kilka razy wyższe od ceny zwykłych mieszkań. Jednak jeszcze więcej apartamentów pojawiło się w momencie gdy Polska weszła do Unii Europejskiej. Wraz z rozwojem rynku budowlanego coraz częściej termin apartament był lekko mówiąc nadużywany. Wystarczy przejrzeć tak naprawdę oferty nieruchomości i w zasadzie to apartamenty jako pojęcia pojawia się tam naprawdę bardzo często.

Jak poznać apartament od mieszkania?

W kameralnych apartamentowych inwestycjach większość mieszkań sprzedaje się w zasadzie jeszcze wtedy zanim skończy się budowa. Każdy więc, kto planuje kupić apartament musi mieć świadomość, że oprócz tego, że zaspakaja swoje własne potrzeby, ale także robi naprawdę bardzo dobry interes. Jeśli chodzi o definicję apartamentu to jest ona określana jak wystawne oraz bardzo przestronne pomieszczenie. Jednak jeśli chodzi o szczegółową i jednoznaczną definicję to takowej apartament się jeszcze po prostu nie doczekał. Brak właśnie tej definicji jest wykorzystywany bardzo sprytnie przed apartamenty darłowodeveloperów. Apartamentami nazywają oni już nawet mieszkania, które są o tylko trochę podwyższonym standardzie czy też w bardzo dziwnych lokalizacjach. Dlaczego to robią? Robią to z jednego bardzo ważnego i prostego powodu. Otóż słowo apartament przyciąga klientów zdecydowanie bardziej skuteczniej niż słowo zwykłe mieszkanie. Tak naprawdę apartamenty od mieszkania możemy rozróżnić tym, że są one wykonywane tylko i wyłącznie z materiałów o najwyższej jakości. Mam tutaj na przykład na myśli stal nierdzewną, tynki szlachetne, kamień naturalny, szlachetne gatunki drewna czy też mosiądz. Apartamentowiec, czyli zbiór apartamentów powinien obowiązkowo oferować swoim mieszkańcom kompleksowe bardzo usługi. Jeśli chodzi o te usługi to mam na myśli pralnię, fitness, spa, parking podziemny, przedszkole czy też całodobową recepcję oraz ochronę. Obowiązkowy jest także wysoki standard. Wysoki standard musi dotyczyć zarówno wyposażenia jak i także samych pomieszczeń. Jeśli jesteśmy już przy pomieszczeniach to musimy zwrócić uwagę, ze muszą one być bardzo funkcjonalne i komfortowe.

Zatem to czy wybierzemy apartament, czy mieszkanie w Szczecinie czy innym mieście, zależy w zasadzie tylko i wyłącznie od nas. Jest ten wybór także zależny od środków finansowych jakimi dysponujemy.