Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Szukamy noclegu w Szklarskiej Porębie

Szukamy noclegu w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba znana jest ze swoich niezwykłych walorów krajobrazowych. Jak mówią ludzie, którzy często są gośćmi tego miejsca, powietrze jest tam niesamowicie czyste, otoczenie niezwykłe, a klimat niepowtarzalny.Niewątpliwie jest to doskonałe miejsce na wypoczynek z całą rodziną. Jak więc znaleźć najlepsze miejsce na nocleg w tej niezwykłej miejscowości, jaką jest Szklarska Poręba?

Dlaczego warto wybrać się do Szklarskiej Poręby?

Szklarska Poręba jest niewielką miejscowością liczącą sobie niecałe 7 tysięcy mieszkańców, przy czym jest też największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska. Jest to znana i ceniona miejscowość o niezwykłym klimacie, który często przyrównywany jest do walorów alpejskich miejsc uzdrowiskowych położonych aż na wysokości 2000 m n.p.m. Jest to więc niesamowite miejsce dla odpoczynku, które ma wspaniały wpływ na nasze zdrowie.

rowerzysta w górach

W Szklarskiej Porębie można nie tylko odpocząć, ale także aktywnie spędzić czas. Nieopodal miejscowości znajduje się wiele pieszych śladów turystycznych, ścieżek rowerowych, a miasto jest także znanym ośrodkiem sportów zimowych, ponieważ pokrywa śnieżna zalega tu średnio przez 110 dni w roku. Szklarska Poręba jest miastem, w którym znajduje się bardzo dużo atrakcji, które warto zobaczyć. Jest tam mnóstwo zabytków, przepięknych widoków, wodospadów, czy innych wyjątkowych miejsc cennych dla kultury i historii Polski i regionu.

Jakie miejsce wybrać na nocleg w Szklarskiej Porębie?

Szukając idealnego miejsca do noclegu warto zwrócić uwagę na tradycyjne drewniane domki, w których możemy poczuć prawdziwy klimat Ducha Gór. Godnym uwagi miejscem jest Ośrodek Domków Rekreacyjnych Trzy Kultury, w którym mamy do wyboru aż trzy funkcjonalnie wyposażone domki, o wdzięcznych nazwach Małgosia, Martyna i Agatka. Wystrój zachowany jest w tradycyjnym stylu bliskiemu naturze. a wygodne i przytulne wnętrza sprawią, że przez cały wyjazd będziemy czuć się doskonale.

Ośrodek Domków Rekreacyjnych Trzy Kultury mieści się w pobliżu największych atrakcji Szklarskiej Poręby, a jednocześnie w urokliwym i spokojnym miejscu. Ośrodek wyposażony jest w trzy domki rekreacyjno-wypoczynkowe oraz zabytkowy dom mieszkalny, a nieopodal znajduje się duża łąka, miejsce na grilla i ognisko, altana z ogrodem, parking dla 15 samochodów,oczko wodne, drewniany domek dla dzieci oraz miejsce do gier i zabaw. Oznacza to, że Karkonosze są bardzo atrakcyjnym miejscem na wypoczynek nie tylko w sezonie zimowym, ale w letnim okresie wakacyjnym.

domki trzy kultury

Warto zaznaczyć, że każdy z domków jest przyjazny dla rodzin podróżujących z dziećmi, ponieważ ich pełne wyposażenie m.in. w sprzęt AGD i możliwość dostawienia dziecięcego łóżeczka sprawiają, że noclegi w tym ośrodku są niezwykle wygodne i bezproblemowe. Ponadto w domku Agatka znajduje się łazienka w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podsumowując, wybór Szklarskiej Poręby na miejsce odpoczynku jest bardzo dobrą decyzją. Miejscowość znana jest z niesamowitego prozdrowotnego klimatu, bardzo dużej ilości atrakcji i ogromnych możliwości aktywnego wypoczynku zarówno latem, jak i w sezonie zimowym. Nie bez znaczenia jest też niesamowita historia tych okolic i wspaniałe widoki. Jest to doskonałe miejsce, aby uciec od zgiełku wielkiego miasta i codziennych obowiązków. Ponadto wybierając na nocleg miejsce, takie jak Ośrodek Domków Rekreacyjnych Trzy Kultury mamy pewność, że cała wizyta w Szklarskiej Porębie, przebiegnie w komfortowych warunkach i w atmosferze prawdziwego spokoju i odpoczynku.