Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

3 akcesoria turystyczne, które zawsze warto mieć pod ręką

3 akcesoria turystyczne, które zawsze warto mieć pod ręką

Jadąc w podróż bądź na wycieczkę wiele problemów sprawia nam zabranie ze sobą odpowiedniej ilości ubrań oraz rzeczy, które mogą okazać się przydatne losowych sytuacjach. Ograniczona przestrzeń w postaci plecaka turystycznego bądź walizki wymusza na nas odpowiednią selekcję zabieranego sprzętu – są jednak akcesoria, których nie powinniśmy pomijać nigdy, ponieważ są one szczególnie przydatne i niejednokrotnie mogą nam uratować wyjazd. Zapraszamy do naszego spisu 3 rzeczy, które warto zawsze mieć po ręką w podróży.

Śpiwór – twoje przenośne łóżko

Jedziesz pod namiot? Chcesz więc w nim przenocować, a żeby rano wstać wyspanym oraz wypoczętym, warto zabrać ze sobą śpiwór, który ochroni nas przed nocnymi przymrozkami oraz zapewni odpowiedni komfort na twardej nawierzchni. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór różnych śpiworów. Dostępne są one w różnych rozmiarach, więc bez problemu możemy znaleźć produkt, który będzie idealnie dopasowany do naszego wzrostu. Najczęściej informacja o maksymalnym wzroście użytkownika danego śpiwora jest do niego załączona.

Przy zakupie warto się również kierować materiałem, z jakiego wykonany jest śpiwór – najczęściej będziemy zmuszeniu do wyboru pomiędzy materiałem syntetycznym a puchem. Ten pierwszy świetnie sprawdzi się w warunkach wilgotnych, kiedy nasz namiot ulegnie przemoczeniu. Jeżeli jednak mamy pewność, że będziemy nocowali w miejscu suchym, to lepiej wybrać produkt wykonany z użyciem puchu, gdyż jest on o wiele lżejszy i w mniejszym stopniu obciąża nasze plecy.

Sklep turystyczny - Wolfgang Brwinów

W termosie możemy trzymać herbatę, kawę bądź pożywną zupę.

Nerka – zabezpiecz najważniejsze rzeczy

W podróż zabieramy ze sobą dokumenty oraz wiele ważnych rzeczy, które mogą ulec łatwemu zagubieniu bądź skradzeniu. W celu ich jak najlepszego zabezpieczenia oraz dostępu w dowolnej sytuacji, warto przechowywać je w tzw. nerce, czyli saszetce, którą za pomocą specjalnego paska możemy przypiąć do biodra bądź klatki piersiowej. Nerki dostępne są w wielu rozmiarach i możemy w nich schować m.in. portfel, paszport, gotówkę i telefon. Saszetki mogą być jedno bądź wielokomorowe. Wielu producentów oferuje nerki wykonane z materiału nieprzemakalnego, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie cennych rzeczy.

Termos – z ciepłą herbatą w góry!

Ten przedmiot może wydawać się najmniej przydatny, ale jego wartość szczególnie docenimy w podczas wycieczek zimowych. Nowoczesne termosy bardzo dobrze izolują ciepło i zapewniają utrzymanie płynu w odpowiedniej temperaturze przez wiele godzin. Herbata, kawa bądź gorąca czekolada świetnie sprawdzą się na szlaku i zapewnią szybkie ogrzanie naszego organizmu. Ciekawy zastosowaniem termosu jest nalanie do niego zupy, którą bez późniejszego przygotowywania możemy spożyć w dowolnym miejscu. Termosy dostępne są w wielu pojemnościach i posiadają specjalne zabezpieczenia, które chronią przed niekontrolowanym wylaniem się cieczy.