Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Co warto zwiedzić oraz zobaczyć w Sydney?

Co warto zwiedzić oraz zobaczyć w Sydney?

Australia to naprawdę piękny kraj. Co do tego chyba nikt nie ma żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Wycieczki Australia cieszą się naprawdę dużą popularnością. Zarówno Polacy jak i także inni mieszkańcy Europy oraz Świata uwielbiają wprost wycieczki do Australii. A co jak co, ale w Australii jest co oglądać. Co do tego chyba także nikt nie ma żadnych wątpliwości, dlatego nie dziwi tak wiele agencji turystycznych, które proponują nam zwiedzanie Australii.

Co warto zobaczyć?

By dowiedzieć się co warto zwiedzić w Australii wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszemy frazę „wycieczki Australia”. I co jako pierwsze nam się wyświetli? Jak myślicie? Będzie to oczywiście największe miasto Australii, czyli Sydney. Sydney jest to naprawdę miasto bardzo malowniczo położone. Jest położone na wybrzeżu wschodnim, pomiędzy Górami Błękitnymi, a Pacyfikiem. Sydney ma naprawdę bardzo wiele do zaoferowania turystom do zwiedzania. Musimy jako turyści zdawać sobie sprawę, że Sydney to przecież nie tylko Harbour Bridge oraz Opera House.

Podejście Australijczyków do życia

australia wycieczkiOsoby, które zamieszkują Sydney znane są na całym świecie z nieco bardziej luźniejszego podejścia do życia. W Sydney nikogo nie zdziwi widok osoby ubranej w garnitur, jadącej na rowerze i z plecakiem na plecach. Eksperci zdecydowanie twierdzą, że za takowe podejście ma wpływ bliskość natury. Mam tutaj na myśli Ocean, plażę oraz góry. Sydney ma także malownicze położenie ze względu na to, że znajduje się bezpośrednio nad zatoką oraz znajdziemy tutaj mnóstwo plaż oraz także parków narodowych. Turystom oraz kosmopolitom z kulturalnymi aspiracjami Sydney bez najmniejszego problemu zapewni rozrywkę oraz ucztę duchową. W mieście naprawdę znajdziemy wręcz masę sklepów, centrów rozrywki, restauracji jak i także muzeów, teatrów czy też galerii, ze słynną operą na czele.

Co bezwzględnie należy zobaczyć?

Bez żadnych wątpliwości najważniejszymi symbolami Sydney są: Opera House, Harbour Bridge oraz Sydney Tower. Są to trzy symbole Sydney, które oczywiście należy będąc w Sydney zobaczyć. Mnie osobiście najbardziej do gustu przypadła Opera House. Jest to gmach opery znajdującej się w Sydney. Opera House to jeden z najlepiej rozpoznawalnych budynków na świecie i jest w zasadzie jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Uznawany jest on za jeden z najbardziej oryginalnych budynków na całym świecie. To właśnie ona jest czymś co najczęściej kojarzy się z Sydney oraz oczywiście z Australią. Opera House jest nawet uważana za pewnego rodzaju magnes dla turystów. Wielu turystów przyjeżdża tylko i wyłącznie do Sydney po to, by zobaczyć na własne oczy tak nowoczesną architekturę. Najbardziej charakterystycznym elementem jest kształt dachu budynku. Wiele osób zgodnie twierdzi, że kształt dachu kojarzą im się z żaglami na wietrze czy też z muszlami. Jednak inspiracje twórców architektów była zdecydowanie inna. Co było dla nich inspiracją? Były nią liście paproci. Gdy dotrzemy do Sydney i patrzymy sobie na Opera House to możemy dojść do wniosku, że nie wszystko co z nim związane jest takie kolorowe. Budowa opery została rozpoczęta w 1959 roku. Zakończona zaś została dopiero w 1973 roku. Musimy tutaj wspomnieć, że bardzo często zmieniano i przekładano datę ukończenia budowy. Budżet, który był przeznaczony na budowę został także wielokrotnie przekroczony. Po otwarciu zaś okazało się, że budynek w ogóle nie jest praktyczny.