Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Domki z basenem w górach – gdzie pojechać

Domki z basenem w górach – gdzie pojechać

Jednym z najważniejszych kroków podczas planowania wyjazdu jest oczywiście kwestia zakwaterowania. Hotel, pensjonat, a może domki letniskowe? Tych ostatnich zdecydowanie nie brakuje w górach, które są w dalszym ciągu bardzo popularnym kierunkiem turystycznym w Polsce zarówno zimą, jak i latem. Domki to oczywiście najkorzystniejsze rozwiązanie w przypadku większych rodzin czy grup zorganizowanych, i choć wynajmując domek zimą szukamy przede wszystkim ciepła, kominków i miejsca do suszenia butów narciarskich, latem przydałoby się coś więcej – choćby basen czy mini sauna. Nie każdy domek letniskowy ma oczywiście na swoim wyposażeniu basen. Jeśli więc poszukujesz ciekawych miejsc, w których przenocujesz w domku z basenem, stworzyliśmy listę najciekawszych propozycji polskich miejscowości górskich wartych odwiedzenia.

Uzdrowiskowa Krynica Zdrój

Wyjazd w góry to oczywiście wspaniały pomysł zarówno latem, jak i zimą. I choć w miesiącach zimowych największą popularnością cieszą się oklepane miejscowości, latem warto postawić na coś nowego. Ze śniegu oczywiście nie skorzystamy, więc miejsca muszą oferować znacznie więcej atrakcji. Taka jest na przykład Krynica Zdrój, a w niej piękne domki na Wichrowym Wzgórzu, które już same w sobie stanowią atrakcję. Dobrze wyposażone, nowoczesne i przede wszystkim z basenem – to idealne rozwiązanie zarówno dla grupy dorosłych, jak i rodzin z dziećmi, które chętnie skorzystają z okazji pluskania się w przydomowym basenie.

Krynica to jednak znacznie więcej niż ładne domki. To przede wszystkim klimatyczne miasteczko uzdrowiskowe, w którym zwiedzanie i spacery to sama przyjemność. Fani gór znajdą tu oczywiście również coś dla siebie, z Górą Parkową i Jaworzyną Krynicką spoglądającymi na panoramę Krynicy.

W pobliżu Słowacji

Kolejną propozycją jest ośrodek turystyczny „Krepol” położony w Rycerce Górnej, w masywie Wielkiej Raczy. Tu do granicy słowackiej masz już naprawdę blisko, co pozwala cieszyć się pięknymi górami i ciekawymi trasami spacerowymi. Wiele szlaków górskich, w tym na Wielką Raczę, Przegibek i Rycerzową, a dodatkowo mnóstwo tras do nordic walking, wycieczek rowerowych, sportów zimowych oraz sportów wodnych (w tym oczywiście bliski dostęp do Jeziora Żywieckiego). Najlepszą wiadomością jest jednak możliwość wynajęcia domków kilkuosobowych w cenie już 15 złotych od osoby. Do dyspozycji gości ośrodka „Krepol” właściciele przewidzieli między innymi basen, miejsce na ognisko i grilla oraz teren do zabaw sportowych. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i aktywnych grup zapalonych na wycieczki górskie.

Klasyczne Zakopane

Ząb koło Zakopanego to wspaniały pomysł na nieco niestandardową wyprawę do Zakopanego. Decydując się na wynajem domków w kompleksie Watra otrzymujemy dostęp do basenu i sauny, widoki zarówno na Tatry, jak i Beskidy, oraz wiele innych atrakcji zarówno zimowych, jak i letnich. To również wspaniała okazja, by zwiedzić miejscowość w której urodziła się niewątpliwa gwiazda polskich sportów zimowych – Kamil Stoch. Postaw na spacery po okolicznych wzgórzach i szlakach, wybierz się na kulig letni i wczuj się całkowicie w klimat górski – tu lokalni mieszkańcy nie pozwolą wam zapomnieć, że jesteście wśród górali. Wspaniała zabawa dla całej rodziny lub grup znajomych, a przy tym oczywiście dostęp do relaksującego basenu i sauny po długim dniu spacerów.

gory