Pages Navigation Menu

Portal Turystyki Wiejskiej - Wydarzenia, kwatery, informacje

Podróżowanie samolotem nocą

Podróżowanie samolotem nocą

Wybierasz się w podróż i masz przed sobą lot samolotem nocą? Warto pomyśleć o tym, w jaki sposób można go sobie umilić i co warto przygotować, zanim nadejdzie termin lotu. W tym artykule piszemy o tym, jak przyjemnie podróżować nocą, czyli co warto przy sobie mieć oraz o jakie sprawy zadbać przed wylotem, aby móc spokojnie podróżować. Jeśli masz przed sobą nocny lot i zastanawiasz się, czy w jakiś sposób będzie się różnił od lotu w dzień, zapraszamy do lektury.

Jak chcesz spędzić lot?

Aby wiedzieć, jak przygotować się do lotu, warto pomyśleć, jak chce się spędzić czas w samolocie. W przypadku podróży w nocy wiele osób chce po prostu spać, inni z kolei mają problem z zasypianiem w środkach transportu. Czasami bywa też tak, że lot jest bardzo krótki i wiele osób woli wyspać się dopiero na miejscu, po dotarciu do celu. Dlatego zastanów się, czy chcesz spać podczas swojej podróży, a jeśli tak, koniecznie zabierz ze sobą to, co pomoże Ci zasnąć. Przydadzą się na pewno zatyczki do uszu, dzięki którym nie będziesz słyszeć rozmów i wszelkich dźwięków dochodzących z całego pokładu.

pasażer samolotu

Jeśli nie potrafisz zasnąć bez czegoś miękkiego, przygotuj też niewielką poduszkę, która zmieści się w podręcznej torbie i pozwoli ci wygodnie się ułożyć. Jeśli lubisz zasypiać przy muzyce, pamiętaj o włożeniu do torebki urządzenia, z którego ją odtwarzasz oraz słuchawek. Koniecznie podładuj baterię w danym urządzeniu, aby wystarczyła na czas podróży.

Jeśli zaś nie masz zamiaru spać w czasie lotu i chcesz się czymś zająć, bo lecisz w pojedynkę i nie będzie z kim porozmawiać, warto sobie zorganizować czas. Może chcesz po prostu posłuchać ulubionej muzyki albo poczytać książkę? A może lubisz rozwiązywać krzyżówki? Może zdarzyć się też tak, że dobrze pracuje Ci się w nocy, więc możesz w czasie lotu zacząć robić notatki czy dokończyć coś, co będzie niezbędne na zajęciach, w których weźmiesz udział. Ważne jest, aby były to czynności wymagające niedużych przedmiotów, które bez problemu schowasz do bagażu podręcznego. Oprócz tego warto przygotować również ulubione kosmetyki odświeżające, dzięki którym będziesz czuć się dobrze na pokładzie samolotu i które nawilżą Twoją skórę.

O co jeszcze zadbać?

Przed samym lotem warto też zaplanować, gdzie zostawisz swój samochód, bo przecież chcesz, aby podczas Twojej nieobecności był bezpieczny. Niezależnie od tego, czy masz lot zaplanowany w dzień, czy w nocy, najlepszą opcją będzie zostawienie samochodu na parkingu znajdującym się nieopodal lotniska. Dlaczego? Ponieważ samochody są tam dobrze chronione przez całą dobę – parkingi te są zaopatrzone w liczne i profesjonalne kamery, dzięki którym dobrze widać, co dzieje się na terenie parkingu. Oprócz tego pracuje tam fachowa obsługa. Ogromną zaletą niektórych parkingów znajdujących się obok lotnisk jest również dowóz podróżnych spod terminali na sam parking. Odbywa się to o każdej porze, dlatego niezależnie od tego, kiedy wylatujesz lub wracasz, możesz szybko przemieścić się z bagażem na lotnisko i do samochodu. Taki parking oferuje zatem niezwykle przydatne usługi, dostępne o każdej porze dnia i nocy. Kiedy zadbasz o sprawy, które pozostawiasz w kraju oraz o to, co chcesz robić podczas nocnego lotu, pozostaje już tylko oczekiwać terminu wyjazdu.